• Telefon: 0212 487 17 15
  • GSM: 0553 510 80 77

FAALİYETLERİMİZ

Sizi Kur’an İlimlerine Davet Ediyoruz

Hafızlık Medresesi, Beylere Akşam Dersleri, Çocuklara Kur’an-ı Kerim Eğitimi,

Yaz Tatilinde Kur’an-ı Kerim Dersleri, Hanımlara Kur’an-ı Kerim Talim Tecvid, Tefsir, Arapça Dersleri

Hafızlık Medresesi
Faaliyetler

Hafızlık Medresesi

Üstadımızın Mahmut Efendi Hazretlerinin “Her mahalleye en az bir erkek bir kız kursu açmalı” emri üzerine derneğimiz bünyesinde açtığımız yatılı hafızlık kursunda 35 erkek talebemiz ücretsiz olarak eğitim görmektedir.

Devamı
Akşam Sohbetleri
Faaliyetler

Akşam Sohbetleri

Her salı akşamı birbirinden kıymetli hocalarımızın kürsümüze teşrifi ile salı akşamları hanım erkek tüm cemaatin katılabileceği sohbetler düzenliyoruz. Hanım cemaatimiz kendilerine ayrılan bölümde ekranlar vasıtası ile sohbeti canlı takip edebiliyorlar.

Devamı
Ümmete Dua Programı
Faaliyetler

Ümmete Dua Programı

Her cuma sabahı ümmete dua programı güneş doğmadan 30 dk önce erkek cemaatimiz ile birlikte sabah namazını kılıyor, 14 secde yapıyor, ümmetin felahı için dua ediyoruz. Takiben sohbet, işrak namazı ve kahvaltı ile bitiriyoruz.

Devamı
Beyler İçin Akşam Dersleri
Faaliyetler

Beyler İçin Akşam Dersleri

Her hafta pazartesi, çarşamba, cuma akşamları saat 20:00-22:00 arası her yaştan beylere Kur'an-ı Kerim, talim, tecvid, ezber ve ilmihal dersleri veriyoruz.

Devamı
Gençlik Faaliyetleri
Faaliyetler

Gençlik Faaliyetleri

15-25 yaş arası genç kardeşlerimize özel düzenlediğimiz bu programda ilk olarak suallere cevap veriyoruz ardından itikat ve fıkıh dersi yapıyoruz, yatsı namazı ve ikram ile bitiriyoruz.

Devamı
Çocuklara Kur’an Dersleri
Faaliyetler

Çocuklara Kur’an Dersleri

Her hafta pazartesi, çarşamba, cuma günleri okul çıkışı saat 16:00-18:00 arası erkek çocuklarımız için Kur'an-ı Kerim, talim, tecvid, namaz ve ilmihal dersleri veriyoruz.

Devamı
Yaz Tatilinde Kur’an Eğitimi
Faaliyetler

Yaz Tatilinde Kur’an Eğitimi

Yaz tatili çocuklarımızın Kur'an-ı Kerim ile buluşması için bir fırsat oluyor bu sebeple derneğimiz bünyesinde Kur'an-ı Kerim, talim, tecvit, müezzinlik, itikat, ilmihal ve ahlak dersleri veriyoruz.

Devamı
Hanım Faaliyetleri
Faaliyetler

Hanım Faaliyetleri

Her hafta kıymetli hoca hanımların kürsümüze teşrifiyle gönüllere hitap eden sohbetler düzenliyoruz. Hafta içi her gün 3 saat Kur’an-ı Kerim talim ve tecvit dersleri ve haftanın belli günlerinde hanımlara özel fıkıh ve tefsir dersleri veriyoruz.

Devamı
Başakşehir 2.Etap Faaliyetleri
Faaliyetler

Başakşehir 2.Etap Faaliyetleri

Başakşehir 2.Etap Mavera sitesinin mescidinde hizmet vermekteyiz. Her hafta pazartesi akşamı sohbetimiz oluyor. Her hafta perşembe sabahı güneş doğmadan 30 dk önce erkek cemaatimiz ile birlikte ülkemize ve ümmete dua için mescidimizde buluşuyoruz.

Devamı

Derneğimize Yardım Etmek İster Misiniz?

Medresemizde ücretsiz okuyan talebelere aylık burs verebilirsiniz. Yatılı medresemizdeki talebelere akşam yemeği verebilirsiniz. Gündüzlü talebelere öğle yemeği verebilirsiniz. Hocalarımızdan birinin maaşını üstlenebilirsiniz. Kuru gıda yardımı yapabilirsiniz. Adak ve akikalarınızı bağışlayabilirsiniz.

ilim

İsmailağa Fetva Hattı

0850 811 7777

Fıkıh alanında mütehassıs hocalarla bir çağrı merkezi sisteminde hizmet veren Fetva Heyetimiz,

haftada 6 gün saat 13.00 ile 17.00 (kışın 12:00-16:30) saatleri arasında 0850 811 7777 numaralı telefon hatlarından soruları cevaplıyor.

Fetva hattı üzerinden ayda 10.000(*)'in üzerinde kişinin onbinleri aşan soruları cevaplanıyor.